Меню сайту
Фотогалерея

Всі фото
Погода в Понінці

Учнівське самоврядування

ДНЗ «Полонський агропромисловий центр професійної освіти»

«Політ»

 

Рік заснування:  2017 р.

Управлінський орган учнівського самоврядування:

Рада учнівського самоврядування    «Політ»

Голова учнівського самоврядування:  Піщевська Світлана

 

Керівники:

Заступник директора з виховної роботи:

                                                            Бадрак Світлана Василівна

Педагог соціальний: Станіслав Тарас Григорович

 

Мета діяльності: Сприяти формуванню соціальної компетентності учнів центру, розвитку потреби в самоосвіті, економічному та професійному самовизначенні; розвивати соціально активну, гуманістично  спрямовану особистість з глибоко усвідомленою громадською позицією, почуттям національної  самосвідомості

 

Історія створення учнівського самоврядування

       Ідея народження такого учнівського осередку стала стрижнем учнівської демократії, волевиявлення, самореалізації, стала генератором творчих ідей. З великим творчим натхненням підійшли учні та педагоги центру до ідеї про створення практичної дієвої моделі учнівського самоврядування.  Наш час потребує лідерів нової формації. Людей компетентних, відповідальних, здатних мислити неординарно. Проблема виховання молодих лідерів – це проблема підготовки людини майбутнього, людини, яка відповідає вимогам нового ХХІ століття.

        Ось чому необхідні пошуки і підтримка учнівської молоді, чиї особистісні переконання спрямовані на активну участь у громадському житті, молоді, яка має організаторські здібності, усвідомлює себе потенційним лідером, має бажання використовувати свою енергію та здібності заради інших.

Цілком очевидно, що навички управління суспільством стануть надбанням людини тоді, коли участь в учнівському самоврядуванні сприятиме набуттю вихованцем необхідних знань, умінь і досвіду соціальної дії. Участь молодого покоління в учнівському самоврядуванні – важливий шлях й умова залучення учнівської молоді до радикальних перетворень, що відбуваються у нашому суспільстві. Найвідчутніші результати у формуванні соціально компетентної молоді дає широка варіативність учнівського самоврядування.
         У цьому контексті важливого значення набуває розроблення такої моделі учнівського самоврядування, яка б сприяла розвитку лідерського потенціалу учнівської молоді, її громадянської ініціативи, набутою нею через соціальну практику і досвіду активної компетентної участі у громадському житті.
          Учнівське самоврядування в нашому
закладі існує майже вісім років. Воно здійснюється через роботу Ради учнівського самоврядування, на чолі якої стоїть президент.

Основною метою учнівського самоврядування центру є виховання творчої, соціально активної особистості, здатної до саморозвитку й самореалізації; формування особистості, якій притаманна демократично-громадська культура.

Основними функціями діяльності учнівського самоврядування є:

 • організаторська – самостійно керує своєю суспільно корисною  діяльністю;
 • виховна – стає носієм моральних переконань;
 • стимулююча – сприяє формуванню морально-ціннісних стимулів усіх суспільно корисних справ, регулює поведінку своїх членів, їх відносини.

Учнівське самоврядування відіграє значну роль у  житті центру,  основними завданнями є:

-   розширення діяльності учнів ;
-   творчий пошук;
-   виявлення ініціативи;
-   можливість навчитися жити й працювати за законами демократичного суспільства, де існують гуманістичні відносини між людьми;

-   передача ініціативи в організації пізнавальної діяльності учнів, що сприятиме розвитку активної життєвої позиції молодої людини і полегшить в майбутньому її інтегрування в суспільство на більш ефективних засадах.
Основні напрямки роботи учнівського самоврядування «Політ»:

 • формування свідомого бажання здобуття знання;
 • формування активної життєвої позиції та вміння плідно проводити дозвілля;
 • формування активної громадянської позиції;
 • формування комунікативних навичок та вмінь цивілізованого обміну інформацією;
 • формування свідомого бажання дотримання правил внутрішнього розпорядку центру.

 Процес учнівського самоврядування дає можливість удосконалювати систему виховної роботи та створювати належні умови для виявлення, підтримки та розвитку здібностей та обдарувань учнів, задоволення їх інтересів, духовних запитів, потреб у життєвому визначенні, вихованні інтелектуальної  еліти  нації.

Система учнівського самоврядування є одним з найважливіших чинників формування в учнів умінь та навичок керівництва демократичними процесами своєї країни, виховує почуття відповідальності перед своєю державою та народом.

Символіка  Ради учнівського самоврядування «Політ»

 

Прапор  Ради учнівського самоврядування  «Політ»

 

це полотнище зелено-жовто- червоного кольору розміром 90х150 см.

      Червоний колір символізує активність, творчість, життєву енергію, постійний пошук.

Жовтий колір ще з давніх часів сприймається як застигле сонячне сяйво, як колір повного зрілого колосся, як символ здоров’я і удачі.

Зелений колір – це готовність до допомоги, доброти, згоди, гармонії і взаємодія із навколишнім світом.

Гуртуймося під нашим прапором!

Нормативно-правові документи

       Діяльність учнівського об’єднання «Політ» регламентується відповідною нормативно-правовою базою, а саме: Законом України «Про освіту», «Про професійно-технічну  освіту», «Про дитячі та молодіжні громадські організації», Державною цільовою соціальною програмою «Молодь України» на 2009-2015 роки, затвердженою Постановою Кабінету Міністрів від 28 січня 2009 року № 41 та відповідним наказом МОН від 24.02.2009 року №168 та статутних джерел діяльності об’єднання .

         Радою учнівського самоврядування розроблені Положення та Статут учнівського самоврядування ДНЗ «Полонський агропромисловий центр професійної освіти»..

Органи учнівського самоврядування у своїй діяльності керуються Статутом центру, у якому визначені права учнів , які мають право брати участь у :

 • роботі органів учнівського самоврядування центру;
 • обговоренні та вносити власні пропозиції щодо організації навчально – виховного процесу, дозвілля учнів;
 • роботі молодіжних організацій, добровільних самодіяльних об’єднань,клубів за інтересами, гуртків та спортивних секцій.

Структура  учнівського самоврядування\

        Рада учнівського самоврядування є постійно діючим органом у центрі, склад якого обираються відкритим голосуванням. На учнівську конференцію запрошуються представники кожної групи, які є лідерами і відповідають за визначені сфери діяльності: старости, заступники старост, культорги, редактори, фізорги, профорги, відповідальні за господарську роботу у групі. Таким чином формується  старостат  і  комісії, які  обирають своїх лідерів (голів):

 • професійно-виробнича;
 • навчально-виховна;
 • героїко-патріотична;
 • культурно-масова;
 • спортивно-оздоровча.

           Вибори Ради проводяться кожного навчального року. Засідання Ради проходять відкрито раз на місяць та по мірі необхідності.

Консультативну підтримку в організації роботи окремих комісій надають координатори учнівського самоврядування центру
        Опис результатів діяльності

Учнівське самоврядування надає можливість дітям та молоді практикуватися у входженні в соціальне середовище. Беручи участь у реалізації соціально значущих проектів, програм, моделей, сьогоднішній учень набуває певного життєвого, соціального досвіду, формує свої організаторські вміння, креативні якості, і, щонайголовніше, усвідомлює важливість цієї справи.

З огляду на прийняття у державі нових нормативних актів щодо національно-патріотичного спрямування виховання, зокрема «Концепції

національно-патріотичного виховання дітей та молоді» та заходів її реалізації, дана проблема є особливо актуальною на сьогодні. Проблему виховання молодого покоління в дусі національно-патріотичного піднесення учнівське самоврядування «Політ» вирішує через проведення різноманітних виховних заходів, зокрема в процесі реалізації проекту «Міцність та стабільність держави починається з мене».

         Завдяки ініціативі членів учнівського самоврядування традиційно організовуються акції «Милосердя» на користь дітей – сиріт, дітей без батьківського піклування, з малозабезпечених сімей .

        Члени учнівського самоврядування прийняли рішення брати активну участь у всіх навчально-виховних заходах. Які проводяться у центрі.

Форма входу
Наша адреса
 Хмельницька обл.
Полонський р-н.
м. Полонне, вул. Юзькова, 48
смт. Понінка, вул. Пермоги, 37
Наші контакти
Телефони:
(03843) 7-12-93 - Секретар
(03843) 3-25-06 - Секретар
(03843) 7-12-98 - Директор
(03843) 3-25-06 - Директор
(03843) 7-12-94 - Бухгалтерія
(03843) 3-10-78 - Бухгалтерія
(03843) 7-20-66 - Гуртожиток
(03843) 3-22-60 - Гуртожиток
Факс:
(03843) 7-12-93
(03843) 3-25-06

ppal035@ukr.net
Календар
«  Січень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Пошук
Друзі сайту
Друзі сайту
Український рейтинг TOP.TOPUA.NET